Official Athletic Site of the Valparaiso University Crusaders

Licensed to Univ of Ill. Chicago/Masters
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/23/2010 01:36 PM
                       Valpo_UIC_Jan23_2010 - 1/23/2010                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Uic  'B'                                               NT    1:51.27   11  
     1) Zemjanis, Sarma                 2) Walsh, Sarah                   
     3) Redig, Kayla                    4) Mikrut, Hannah                 
  2 Uic  'A'                                               NT    1:52.80    4  
     1) Martin, Clair                   2) Harper, Sarah                  
     3) Sawyer, Brooke                  4) Hare, Emily                    
  3 Valparaiso University Swimming-IN  'A'                 NT    1:59.59    2  
     1) Berg, Karen                     2) Sarah, Robertson               
     3) Andracki, Amy                   4) Owen, Erin                     
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Uic  'A'                                               NT    1:36.48   11  
     1) Peterson, Andy                  2) Dunn, Evan                     
     3) Anderson, Brian                 4) Hare, Mike                     
  2 Uic  'B'                                               NT    1:37.57    4  
     1) Van Swol, Zach                  2) Ikeda, Will                    
     3) Martinez, Luke                  4) Reilly, Mike                   
  3 Valparaiso University Swimming-IN  'A'                 NT    1:42.55    2  
     1) Hunter, Austin                  2) Sivak, David                   
     3) Fedde, Kevin                    4) Edwards, Blake                 
 
Event 3  Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobs, McKinzie             UIC                       NT   17:49.97    9  
  2 Israel, Shaina               UIC                       NT   18:29.61    4  
  3 Ferschl, Stephanie           Valpo-IN                  NT   18:58.51    3  
  4 Lapeta, Meghan               UIC                       NT   19:18.66    2  
  5 Penninga, Alecia             Valpo-IN                  NT   20:35.57    1  
  6 Rader, Katie                 Valpo-IN                  NT   20:56.14  
 
Event 4  Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Luke               UIC                       NT   16:08.98    9  
      26.12   28.97   29.72   29.74   29.92   29.45   29.63   29.93
      29.59   29.67   29.71   29.50   29.92   29.69   29.30   29.54
      29.57   29.49   29.74   29.31   29.25   29.47   29.36   29.66
      29.24   29.59   29.79   29.35   29.10   29.23   29.12   28.93
      28.38
  2 Sarran, Marc                 UIC                       NT   17:06.44    4  
      27.74   30.33   31.15   31.12   30.94   30.78   31.02   30.97
      30.55   31.18   31.07   31.12   31.03   30.92   31.19   31.04
      31.34   31.24   31.20   31.01   31.38   31.66   31.43   31.46
      31.42   31.48   31.54   31.61   31.44   31.59   31.68   31.61
      31.20
  3 Mell, Steven                 UIC                       NT   17:19.07    3  
      28.45   30.87   31.49   31.23   30.46   31.35   31.84   31.83
      31.82   32.07   31.60   31.77   31.59   31.94   31.18   31.19
      32.11   32.03   31.86   31.68   31.50   31.65   31.75   31.63
      31.71   31.72   31.68   32.07   31.94   31.91   31.46   31.23
      30.46
  4 Fedde, Kevin                 Valpo-IN                  NT   17:47.72    2  
      27.53   30.75   31.40   32.04   32.19   32.46   32.77   32.61
      33.38   32.67   32.41   32.91   33.06   33.09   33.03   31.82
      32.44   32.98   32.83   33.81   32.98   32.86   33.07   32.55
      33.23   32.90   33.30   31.58   32.21   31.77   32.51   31.76
      30.82
  5 Booth, Steve                 Valpo-IN                  NT   18:49.14    1  
      28.62   31.61   33.07   33.67   33.89   34.03   34.10   34.22
      34.40   34.56   33.61   34.31   34.09   34.54   34.77   34.66
      34.70   34.77   35.00   35.17   34.52   35.25   35.21   34.70
      34.62   34.74   34.85   34.76   35.47   34.45   34.72   34.00
      34.06
 
Event 5  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacobs, McKinzie             UIC                       NT    1:59.69    9  
      28.06   30.31   30.92   30.40                                
  2 Hare, Emily                  UIC                       NT    2:00.18    4  
      28.28   29.87   31.05   30.98                                
  3 Rickey, Laura                Valpo-IN                  NT    2:02.28    3  
      28.74   30.72   31.40   31.42                                
  4 Shew, Kristy                 Valpo-IN                  NT    2:05.22    2  
      29.36   31.88   32.41   31.57                                
  5 Shallcross, Julia            UIC                       NT    2:09.29    1  
      29.98   32.32   33.46   33.53                                
  6 Young, Amy                   Valpo-IN                  NT    2:12.18  
      30.72   33.87   34.29   33.30                                
 
Event 6  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunn, Evan                   UIC                       NT    1:45.70    9  
      25.10   27.73   26.51   26.36                                
  2 Kalafut, Mark                UIC                       NT    1:48.09    4  
      24.54   27.93   28.00   27.62                                
  3 Edwards, Blake               Valpo-IN                  NT    1:49.93    3  
      25.49   26.89   28.45   29.10                                
  4 Reilly, Mike                 UIC                       NT    1:52.83    2  
      25.97   28.65   28.82   29.39                                
  5 Patrick, Thomas              Valpo-IN                  NT    2:00.81    1  
      27.11   30.42   32.13   31.15                                
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gniatczyk, Emily             UIC                       NT      24.37    9  
  2 Schleebs, Hannika            UIC                       NT      24.77    4  
  3 Redig, Kayla                 UIC                       NT      25.38    3  
  4 Belter, Andrea               UIC                       NT      25.96    2  
  5 Berg, Karen                  Valpo-IN                  NT      26.77    1  
  6 Dranchak, Jess               Valpo-IN                  NT      27.61  
  7 Owen, Erin                   Valpo-IN                  NT      28.05  
  8 Snyder, Rachel               Valpo-IN                  NT      30.54  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yemm, Steve                  UIC                       NT      21.07    9  
  2 Dougherty, Brenden           UIC                       NT      21.43    4  
  3 Handlen, Kyle                UIC                       NT      22.24    3  
  4 Hunter, Austin               Valpo-IN                  NT      22.44    2  
  5 Singh, Rahul                 UIC                       NT      23.67    1  
  6 Hipskind, Andrew             Valpo-IN                  NT      24.17  
  7 Burling, Ryan                Valpo-IN                  NT      24.23  
  8 Gonzorigt, Toshko            Valpo-IN                  NT      28.23  
 
Event 9  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Clair                UIC                       NT    2:13.54    9  
      29.58   31.99   40.34   31.63                                
  2 Farrar, Alexandra            UIC                       NT    2:14.09    4  
      28.40   32.81   41.78   31.10                                
  3 Majercik, Rachel             Valpo-IN                  NT    2:17.70    3  
      28.84   36.25   41.36   31.25                                
  4 Dangremond, Shaunna          Valpo-IN                  NT    2:20.18    2  
      30.20   36.53   40.49   32.96                                
  5 Cabel, Lillian               UIC                       NT    2:20.47    1  
      32.14   35.12   41.14   32.07                                
  6 Walsh, Sarah                 UIC                       NT    2:21.59  
      31.65   39.92   36.99   33.03                                
  7 Sarah, Robertson             Valpo-IN                  NT    2:21.86  
      30.91   36.50   40.51   33.94                                
  8 Nam, Jennifer                Valpo-IN                  NT    2:29.93  
      31.67   38.13   45.05   35.08                                
 
Event 10  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmitt, Andrew              UIC                       NT    1:55.90    9  
      24.25   29.19   35.73   26.73                                
  2 Ikeda, Will                  UIC                       NT    1:57.81    4  
      24.94   32.35   32.85   27.67                                
  3 Van Swol, Zach               UIC                       NT    1:58.37    3  
      26.27   28.79   37.48   25.83                                
  4 Gensler, Ryan                UIC                       NT    2:05.33    2  
      26.83   32.67   37.29   28.54                                
  5 Trimpe, Trevor               Valpo-IN                  NT    2:09.31    1  
      26.07   33.61   37.76   31.87                                
 
Event 11  Girls 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heath, Laurel                UIC                       NT     222.38    9  
 
Event 12  Boys 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grecco, Mike                 UIC                       NT     303.60    9  
  2 Heger, Kevin                 UIC                       NT     239.55    4  
  3 Cheshire, Curtis             UIC                       NT     229.88    3  
  4 Farley, Matt                 UIC                       NT     212.17    2  
 
Event 13  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gniatczyk, Emily             UIC                       NT      59.82    9  
      27.81   32.01                                                
  2 Farrar, Alexandra            UIC                       NT      59.99    4  
      28.21   31.78                                                
  3 Andracki, Amy                Valpo-IN                  NT    1:02.95    3  
      29.60   33.35                                                
  4 Young, Amy                   Valpo-IN                  NT    1:07.12    2  
      30.96   36.16                                                
  5 Rader, Katie                 Valpo-IN                  NT    1:10.93    1  
      33.43   37.50                                                
 
Event 14  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunn, Evan                   UIC                       NT      51.59    9  
      24.38   27.21                                                
  2 Sivak, David                 Valpo-IN                  NT      52.43    4  
      24.54   27.89                                                
  3 Gensler, Ryan                UIC                       NT      54.22    3  
      24.93   29.29                                                
  4 Mell, Steven                 UIC                       NT      54.53    2  
      25.85   28.68                                                
 
Event 15  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schleebs, Hannika            UIC                       NT      54.19    9  
      26.90   27.29                                                
  2 Harper, Sarah                UIC                       NT      55.04    4  
      27.00   28.04                                                
  3 Hare, Emily                  UIC                       NT      56.22    3  
      26.99   29.23                                                
  4 Rickey, Laura                Valpo-IN                  NT      57.53    2  
      27.33   30.20                                                
  5 Dranchak, Jess               Valpo-IN                  NT    1:00.64    1  
      28.64   32.00                                                
  6 Owen, Erin                   Valpo-IN                  NT    1:02.14  
      29.33   32.81                                                
  7 Snyder, Rachel               Valpo-IN                  NT    1:09.08  
      33.21   35.87                                                
 
Event 16  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kalafut, Mark                UIC                       NT      47.71    9  
      22.79   24.92                                                
  2 Reilly, Mike                 UIC                       NT      49.48    4  
      23.89   25.59                                                
  3 Patrick, Thomas              Valpo-IN                  NT      53.11    3  
      25.36   27.75                                                
  4 Burling, Ryan                Valpo-IN                  NT      53.66    2  
      25.20   28.46                                                
  5 Gonzorigt, Toshko            Valpo-IN                  NT    1:01.33    1  
      28.61   32.72                                                
 
Event 17  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrar, Alexandra            UIC                       NT      59.50    9  
      29.04   30.46                                                
  2 Sawyer, Brooke               UIC                       NT    1:00.40    4  
      30.08   30.32                                                
  3 Zemjanis, Sarma              UIC                       NT    1:00.77    3  
      29.41   31.36                                                
  4 Dangremond, Shaunna          Valpo-IN                  NT    1:05.89    2  
      31.98   33.91                                                
  5 Nam, Jennifer                Valpo-IN                  NT    1:06.94    1  
      32.56   34.38                                                
  6 Berg, Karen                  Valpo-IN                  NT    1:07.61  
      32.83   34.78                                                
 
Event 18  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmitt, Andrew              UIC                       NT      53.35    9  
      26.51   26.84                                                
  2 Van Swol, Zach               UIC                       NT      53.92    4  
      26.70   27.22                                                
  3 Hunter, Austin               Valpo-IN                  NT      56.88    3  
      27.34   29.54                                                
  4 Handlen, Kyle                UIC                       NT      57.90    2  
      28.03   29.87                                                
  5 Fedde, Kevin                 Valpo-IN                  NT      59.89    1  
      28.95   30.94                                                
  6 Hipskind, Andrew             Valpo-IN                  NT    1:03.90  
      30.92   32.98                                                
 
Event 19  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shew, Kristy                 Valpo-IN                  NT    5:25.84    9  
      29.05   32.44   33.30   33.20   33.21   33.33   33.14   33.05
      32.51   32.61                                                
  2 Ferschl, Stephanie           Valpo-IN                  NT    5:42.67    4  
      30.90   33.86   34.29   34.35   34.80   35.12   35.14   35.34
      34.71   34.16                                                
  3 Penninga, Alecia             Valpo-IN                  NT    6:03.18    3  
      31.50   35.90   36.72   37.26   38.36   36.86   36.72   37.47
      36.62   35.77                                                
 -- Mikrut, Hannah               UIC                       NT   X5:16.22  
      28.69   31.30   31.93   31.69   31.76   31.59   32.07   32.58
      32.51   32.10                                                
 -- Cabel, Lillian               UIC                       NT   X5:29.43  
      29.59   32.38   32.64   32.83   33.43   33.47   33.73   33.84
      34.18   33.34                                                
 -- Majercik, Rachel             Valpo-IN                  NT         DQ  
      29.84   32.69                                                
 
Event 20  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trimpe, Trevor               Valpo-IN                  NT    5:01.81    9  
      27.19   29.93   30.61   30.93   29.99   31.05   31.08   30.89
      30.15   29.99                                                
  2 Edwards, Blake               Valpo-IN                  NT    5:02.90    4  
      26.97   29.68   29.81   30.76   30.65   30.64   30.91   31.21
      31.55   30.72                                                
  3 Booth, Steve                 Valpo-IN                  NT    5:34.66    3  
      29.29   32.67   35.00   34.03   35.03   34.18   33.99   34.24
      33.84   32.39                                                
 -- Korth, Konrad                UIC                       NT   X4:49.64  
      27.49   29.61   30.25   30.24   29.42   28.98   29.19   28.98
      28.13   27.35                                                
 -- Hare, Mike                   UIC                       NT   X4:50.12  
      25.89   27.94   28.61   29.32   29.48   29.69   30.26   30.49
      29.22   29.22                                                
 -- Peterson, Andy               UIC                       NT   X4:59.31  
      26.96   29.91   30.12   30.61   30.51   30.21   30.67   31.06
      30.79   28.47                                                
 
Event 21  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heath, Laurel                UIC                       NT     212.55    9  
  2 Karras, Theresa              UIC                       NT     152.63    4  
 
Event 22  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grecco, Mike                 UIC                       NT     246.15    9  
  2 Farley, Matt                 UIC                       NT     245.55    4  
  3 Heger, Kevin                 UIC                       NT     219.60    3  
  4 Cheshire, Curtis             UIC                       NT     216.15    2  
 
Event 23  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andracki, Amy                Valpo-IN                  NT    1:10.08    9  
      32.75   37.33                                                
  2 Sarah, Robertson             Valpo-IN                  NT    1:13.23    4  
      34.63   38.60                                                
  3 Young, Amy                   Valpo-IN                  NT    1:19.15    3  
      37.81   41.34                                                
 -- Walsh, Sarah                 UIC                       NT   X1:07.31  
      32.19   35.12                                                
 -- Harper, Sarah                UIC                       NT   X1:10.97  
      34.09   36.88                                                
 -- Shallcross, Julia            UIC                       NT   X1:13.03  
      34.14   38.89                                                
 
Event 24  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trimpe, Trevor               Valpo-IN                  NT    1:02.98    9  
      29.40   33.58                                                
  2 Burling, Ryan                Valpo-IN                  NT    1:07.58    4  
      31.95   35.63                                                
  3 Gonzorigt, Toshko            Valpo-IN                  NT    1:14.38    3  
      33.95   40.43                                                
 -- Martinez, Luke               UIC                       NT   X1:02.49  
      29.21   33.28                                                
 -- Singh, Rahul                 UIC                       NT   X1:04.35  
      30.03   34.32                                                
 
Event 25  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valparaiso University Swimming-IN  'A'                 NT    1:45.21   11  
     1) Majercik, Rachel                2) Dangremond, Shaunna            
     3) Rickey, Laura                   4) Shew, Kristy                   
       25.48    27.36    25.71    26.66                                    
 -- Uic  'A'                                               NT   X1:38.48  
     1) Gniatczyk, Emily                2) Schleebs, Hannika              
     3) Belter, Andrea                  4) Zemjanis, Sarma                
       24.25    24.52    25.14    24.57                                    
 -- Uic  'B'                                               NT   X1:42.36  
     1) Redig, Kayla                    2) Sawyer, Brooke                 
     3) Mikrut, Hannah                  4) Martin, Clair                  
       25.67    25.83    25.35    25.51                                    
 -- Uic  'C'                                               NT   X1:48.57  
     1) Cabel, Lillian                  2) Israel, Shaina                 
     3) Lapeta, Meghan                  4) Jacobs, McKinzie               
       28.57    26.58    27.62    25.80                                    
 
Event 26  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valparaiso University Swimming-IN  'A'                 NT    1:33.98   11  
     1) Sivak, David                    2) Booth, Steve                   
     3) Hipskind, Andrew                4) Patrick, Thomas                
       21.72    24.42    24.12    23.72                                    
 -- Uic  'A'                                               NT   X1:23.08  
     1) Yemm, Steve                     2) Dougherty, Brenden             
     3) Kalafut, Mark                   4) Anderson, Brian                
       21.32    20.68    21.18    19.90                                    
 -- Uic  'B'                                               NT   X1:27.80  
     1) Schmitt, Andrew                 2) Ikeda, Will                    
     3) Handlen, Kyle                   4) Hare, Mike                     
       22.17    21.59    21.47    22.57                                    
 -- Uic  'C'                                               NT   X1:35.25  
     1) Peterson, Andy                  2) Sarran, Marc                   
     3) Mell, Steven                    4) Gensler, Ryan                  
       23.52    24.92    23.97    22.84                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Uic                                 143   2. Valparaiso University Swimming       76
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Uic                                 159   2. Valparaiso University Swimming       69

W Golf Crusader/Jaguar Challenge Valparaiso, Ind. (The Course at Aberdeen)
Apr 13 2nd/6 (657); 5th/6 (692)
M Golf Bluegrass Invitational Lexington, Ky. (University Club Big Blue Course)
Apr 13 t-6th/13 (895)
Softball Cleveland State 6 8 inn.
Apr 13 Valpo 7
W Tennis Valpo 1 Rochester, Mich.
Apr 13 Oakland 6
M Tennis Valpo 1 Notre Dame, Ind.
Apr 13 #12 Notre Dame 6
W Tennis Valpo 0 Chicago, Ill.
Apr 14 Chicago State 7
M Tennis Valpo 7 Homewood, Ill.
Apr 15 Chicago State 0
Baseball Valpo CCD
Apr 15 Toledo
M Track Cougar Invitational River Forest, Ill.
Apr 17 No Team Score
W Track Cougar Invitational River Forest, Ill.
Apr 17 No Team Score
Baseball Valpo 4 Milwaukee, Wis.
Apr 17 Milwaukee 0
M Tennis Youngstown State 1 Valpo Tennis Complex
Apr 18 Valpo 6
Baseball Valpo 0 Milwaukee, Wis.
Apr 18 Milwaukee 3
Softball Oakland 3 VU Softball Field
Apr 18 Valpo 11
W Tennis Youngstown State 7 Valpo Tennis Complex
Apr 18 Valpo 0
M Golf Wolfpack Spring Open Raleigh, N.C. (Lonnie Poole Golf Course)
Apr 19 CCD
M Track DePaul Invitational Chicago, Ill.
Apr 19 2nd/3 (191)
W Track DePaul Invitational Chicago, Ill.
Apr 19 3rd/5 (82)
W Tennis Cleveland State 7 Valpo Tennis Complex
Apr 19 Valpo 0
Softball Oakland 1 VU Softball Field
Apr 19 Valpo 2
Baseball Valpo 0 Milwaukee, Wis.
Apr 19 Milwaukee 5
Softball Oakland 4 8 inn.
Apr 19 Valpo 2
M Tennis Cleveland State 5 Valpo Tennis Complex
Apr 19 Valpo 2
M Golf Wolfpack Spring Open Raleigh, N.C. (Lonnie Poole Golf Course)
Apr 20 12th/15 (314)
Baseball Kalamazoo 3 Emory G. Bauer Field
Apr 21 Valpo 10
Baseball Ohio Northern 2 Emory G. Bauer Field
Apr 22 Valpo 1
Softball Valpo 3 Macomb, Ill.
Apr 22 Western Illinois 1
Softball Valpo 5 Macomb, Ill.
Apr 22 Western Illinois 4
Softball Valpo Notre Dame, Ind.
Apr 24, 5:00 p.m. #21/21 Notre Dame
W Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 25
M Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 25
W Track Miami (Ohio) Invitational Oxford, Ohio
Apr 25
M Track Miami (Ohio) Invitational Oxford, Ohio
Apr 25
M Tennis Valpo Ann Arbor, Mich.
Apr 25, 2:00 p.m. UIC
Baseball UIC Emory G. Bauer Field
Apr 25, 3:00 p.m. Valpo
M Tennis Valpo Ann Arbor, Mich.
Apr 26, 3:00 p.m. Horizon League Tournament
M Track Miami (Ohio) Invitational Oxford, Ohio
Apr 26
W Track Miami (Ohio) Invitational Oxford, Ohio
Apr 26
M Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 26
W Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 26
Baseball UIC Emory G. Bauer Field
Apr 26, 12:00 p.m. Valpo
Softball Valpo Dayton, Ohio
Apr 26, 12:00 p.m. Wright State
Softball Valpo Dayton, Ohio
Apr 26, 2:00 p.m. Wright State
M Tennis Valpo Ann Arbor, Mich.
Apr 27, 2:00 p.m. Horizon League Tournament
W Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 27
M Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 27
Softball Valpo Dayton, Ohio
Apr 27, 12:00 p.m. Wright State
Baseball UIC Emory G. Bauer Field
Apr 27, 12:00 p.m. Valpo
Baseball Western Michigan Emory G. Bauer Field
Apr 29, 3:00 p.m. Valpo
Softball IUPUI VU Softball Field
Apr 29, 3:00 p.m. Valpo
Softball IUPUI VU Softball Field
Apr 29, 5:00 p.m. Valpo
Baseball Chicago State Emory G. Bauer Field
Apr 30, 3:00 p.m. Valpo
Softball Valpo Bloomington, Ind.
Apr 30, 3:00 p.m. Indiana (resumption of suspended game)
Softball Valpo Bloomington, Ind.
Apr 30, 4:00 p.m. Indiana
W Track Horizon League Outdoor Championships Youngstown, Ohio
May 2
M Track Horizon League Outdoor Championships Youngstown, Ohio
May 2
Baseball Oakland Emory G. Bauer Field
May 2, 3:00 p.m. Valpo
M Track Horizon League Outdoor Championships Youngstown, Ohio
May 3
W Track Horizon League Outdoor Championships Youngstown, Ohio
May 3
Baseball Oakland Emory G. Bauer Field
May 3, 12:00 p.m. Valpo
Softball Valpo Green Bay, Wis.
May 3, 1:00 p.m. Green Bay
Softball Valpo Green Bay, Wis.
May 3, 3:00 p.m. Green Bay