Official Athletic Site of the Valparaiso University Crusaders

Licensed to Ponds Swim Team           Hy-Tek's Meet Manager 10/20/2007 07:53 PM
                    Butler Quad Meet 10-20-07 - 10/20/2007                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saint Louis University-OZ  'A'                         NT    4:02.71  
     1) Tamkun, Lindsey A 19            2) Ramirez, Elena L 21            
     3) Hagar, Jordan E 18              4) Pearson, Julia G 18            
       29.23  1:00.05    31.58  1:08.12    27.42    59.67    25.98    54.87
  2 University of Evansville-IN  'A'                       NT    4:06.50  
     1) Sluka, Kaitlyn 18               2) Brelage, Taryn 22              
     3) Sekely, Ady 21                  4) Benter, Kristyn 18             
       29.62  1:00.76    33.17  1:11.24    28.78  1:01.03    25.35    53.47
  3 Saint Louis University-OZ  'B'                         NT    4:19.72  
     1) Oles, Maria C 19                2) O'Connor, Kate E 18            
     3) Walsh, Tarah M 18               4) Porter, Sarah A 20             
       32.46  1:06.01    34.16  1:14.19    28.75  1:03.39    26.28    56.13
  4 Valparaiso University Swimming-IN  'B'                 NT    4:24.72  
     1) Bugenshe, Elise                 2) Young, Amy                     
     3) Thompson, Elizabeth             4) Rickey, Laura                  
       32.27  1:06.05    35.80  1:16.05    29.47  1:06.04    24.94    56.58
  5 Butler University-IN  'A'                              NT    4:38.49  
     1) Wormley, Kendall A 19           2) Weston, Leigh                  
     3) Wilson, Momo M 19               4) Taylor, Anna                   
       34.72  1:12.40    32.56  1:09.44    32.55  1:10.29    31.09  1:06.36
  6 University of Evansville-IN  'B'                       NT    4:39.37  
     1) Smith, Amy 19                   2) Kauffman, Stephanie 18         
     3) Shackelford, Annie 18           4) Flater, Kaylea 18              
       32.77  1:10.21    36.92  1:20.15    29.74  1:06.65    29.64  1:02.36
 -- Saint Louis University-OZ  'C'                         NT   X4:21.38  
     1) Ising, Katie A 19               2) Lovera, Casey B 18             
     3) Polachek, Erica L 19            4) Potocki, Ashley A 18           
       31.81  1:06.81    35.29  1:15.41    28.41  1:01.39    26.75    57.77
 -- Valparaiso University Swimming-IN  'A'            4:06.66         DQ  
     1) Dandremond, Shaunna             2) Andracki, Amy                  
     3) Majercik, Rachel                4) Krause, Jaclyn                 
       29.68  1:03.19    30.86  1:06.49    26.98    59.88    25.12    52.74
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saint Louis University-OZ  'A'                         NT    3:37.10  
     1) Parker, Kevin J 20              2) Cruz, Sal A 19                 
     3) Sheridan, Stephen T 17          4) Trafton, Adam 20               
       26.37    53.88    28.65  1:01.94    24.82    53.25    22.86    48.03
  2 Saint Louis University-OZ  'B'                         NT    3:41.87  
     1) Breithaupt, Justin F 20         2) Adams, Tim 21                  
     3) Lewis, Jesse R 20               4) Sayre, B.J. J 18               
       27.02    55.30    29.53  1:04.01    24.46    53.67    22.92    48.89
  3 University of Evansville-IN  'A'                       NT    3:43.56  
     1) Fernandez, Wil 18               2) Bifulco, Derek 20              
     3) Gray, Brian 20                  4) Spradley, Will 18              
       27.15    55.80    28.66  1:03.08    25.13    55.47    22.96    49.21
  4 Valparaiso University Swimming-IN  'A'            3:51.05    3:49.15  
     1) Verage, Kyle                    2) Geibel, Andrew                 
     3) Hillmer, Ansel                  4) Meals, Dan                     
       26.98    57.32    30.01  1:06.20    24.80    54.44    23.57    51.19
 -- Saint Louis University-OZ  'C'                         NT   X3:56.25  
     1) Murphy, Spencer R 18            2) Tully, Philip J 18             
     3) Thorarensen, Stefan 20          4) Songin, John A 20              
       27.89    58.30    30.13  1:05.62    26.60    58.53    24.37    53.80
 -- University of Evansville-IN  'B'                       NT        XDQ  
     1) Cowl, Michael 19                2) Wood, Dustin 19                
     3) Kanet, Zach 18                  4) Yoder, Jeff 22                 
       28.41    58.13    30.48  1:06.41    24.86    55.73    23.97    51.29
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robertson, Katie A        18 Saint Louis-OZ      11:04.25   10:55.01  
      29.34   32.29   32.78   32.82   33.05   32.95   33.38   33.13
      33.05   33.47   33.40   33.06   33.43   32.89   32.95   33.14
      32.94   32.69   32.95   31.30                                
  2 Arnold, Grace                Valpo-IN            10:57.11   11:03.85  
      29.40   32.14   32.96   33.03   33.45   33.50   33.61   33.43
      33.54   33.32   33.28   33.66   33.68   33.52   33.82   33.91
      33.76   33.79   33.52   32.53                                
  3 Ferschl, Stephanie           Valpo-IN            11:13.57   11:13.03  
      30.57   32.40   32.93   33.23   33.32   33.52   33.79   33.83
      34.08   34.38   34.01   34.20   34.24   34.21   34.29   34.14
      34.35   34.36   34.31   32.87                                
  4 Murphy, Lisa              18 Evansville-IN             NT   11:14.02  
      30.22   32.58   32.91   33.51   33.88   33.88   33.76   34.19
      34.06   34.29   34.07   34.17   34.32   33.96   34.40   34.42
      34.97   34.57   34.41   31.45                                
  5 Conaty, Kerry L           18 Saint Louis-OZ      11:14.63   11:14.29  
      29.71   32.24   32.92   33.11   33.58   33.71   34.21   34.14
      34.84   34.41   34.28   34.58   34.85   34.72   34.90   34.22
      33.85   33.84   33.59   32.59                                
  6 Heck, Ashli               21 Evansville-IN             NT   11:33.90  
      30.18   33.31   34.11   34.25   34.24   34.85   34.87   34.93
      35.09   35.14   35.37   35.26   35.28   35.24   35.23   35.22
      35.31   35.40   35.40   35.22                                
  7 Elmore, Julie                Butler-IN                 NT   12:05.13  
      32.25   35.51   36.11   37.01   36.91   36.81   36.62   36.52
      36.71   36.41   36.28   36.58   36.34   36.41   36.88   36.62
      36.47   36.67   36.69   35.33                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dahle, Michael D          18 Saint Louis-OZ       9:54.73    9:48.22  
      26.16   28.69   29.31   29.77   29.85   30.11   30.07   30.11
      29.90   29.78   29.64   29.74   30.05   29.49   30.04   29.84
      29.47   29.31   28.91   27.98                                
  2 Jajtner, Adam                Valpo-IN            10:23.16   10:26.52  
      26.37   29.38   30.25   30.97   31.18   31.18   31.45   31.51
      31.83   31.50   31.78   32.16   32.26   32.40   31.97   32.31
      32.57   31.96   32.38   31.11                                
  3 Frampus, Joey W           18 Saint Louis-OZ            NT   10:33.52  
      28.21   30.89   31.61   31.98   32.32   32.54   32.22   32.25
      31.58   31.55   30.54   31.46   31.45   31.81   32.13   32.49
      32.78   32.23   32.91   30.57                                
  4 Seanez, Fili              19 Evansville-IN             NT   10:42.59  
      28.07   31.20   32.03   32.21   31.85   32.15   32.71   33.16
      33.15   32.88   32.83   32.83   33.53   32.69   32.42   32.69
      32.63   32.52   31.73   29.31                                
  5 Ebersole, Ryan            19 Evansville-IN             NT   10:57.83  
      26.69   30.03   31.58   32.12   32.95   32.51   33.00   33.13
      33.38   33.75   33.11   33.48   33.76   34.35   33.94   34.14
      33.85   34.23   34.41   33.42                                
 -- Dewlen, Scott R           19 Saint Louis-OZ            NT  X10:41.80  
      27.20   30.90   32.29   32.30   32.24   32.63   32.55   32.95
      32.40   32.27   32.63   33.23   33.31   33.03   33.05   33.10
      33.24   30.31   32.53   29.64                                
 -- Vernon, Max C             20 Saint Louis-OZ            NT  X10:44.29  
      27.67   30.67   31.67   32.06   32.27   32.38   32.56   32.92
      33.08   32.77   32.85   33.03   33.24   33.10   32.95   33.01
      32.75   32.63   32.14   30.54                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidgall, Christina     18 Evansville-IN             NT    1:57.39  
      27.82   29.76   29.85   29.96                                
  2 Bennet, Sarah N           18 Saint Louis-OZ       1:56.70    1:57.64  
      27.78   29.91   30.16   29.79                                
  3 Krause, Jaclyn               Valpo-IN             2:03.38    2:01.00  
      27.91   30.62   31.60   30.87                                
  4 Carlyle, Erin F           20 Saint Louis-OZ       1:59.28    2:02.02  
      28.08   30.41   31.27   32.26                                
  5 Polachek, Erica L         19 Saint Louis-OZ       2:04.62   x2:04.05  
      29.06   32.07   32.15   30.77                                
  6 Shafer, Elizabeth A       21 Butler-IN                 NT    2:04.17  
      29.15   31.33   31.90   31.79                                
  7 Shackelford, Annie        18 Evansville-IN             NT    2:04.25  
      28.95   31.74   32.25   31.31                                
  8 Uhrin, Nicole             21 Evansville-IN             NT   x2:04.69  
      28.98   31.57   32.13   32.01                                
  9 Schwarz, Jessica F        18 Saint Louis-OZ       2:03.28   x2:04.77  
      29.12   31.37   32.08   32.20                                
 10 Real, Annelies               Valpo-IN             2:06.89    2:05.04  
      28.73   31.41   32.94   31.96                                
 11 Shew, Kristy                 Valpo-IN             2:05.38   x2:05.15  
      28.95   32.09   32.35   31.76                                
 12 Moles, Stephanie L        20 Butler-IN                 NT    2:10.51  
      30.26   33.33   33.84   33.08                                
 13 Lodewyk, Nicky            19 Evansville-IN             NT   x2:11.19  
      29.48   32.56   34.67   34.48                                
 14 Black, Carolynn              Valpo-IN             2:15.02   x2:13.16  
      30.95   33.93   35.19   33.09                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trafton, Adam             20 Saint Louis-OZ       1:48.47    1:48.06  
      24.86   26.82   27.95   28.43                                
  2 Breithaupt, Justin F      20 Saint Louis-OZ       1:49.35    1:49.74  
      25.47   28.08   28.69   27.50                                
  3 Spradley, Will            18 Evansville-IN             NT    1:50.17  
      25.24   27.63   28.88   28.42                                
  4 Edwards, Blake               Valpo-IN             1:52.18    1:51.57  
      24.97   28.06   29.29   29.25                                
  5 Nash, Chris               18 Evansville-IN             NT    1:52.08  
      25.49   28.53   28.75   29.31                                
  6 Yoder, Jeff               22 Evansville-IN             NT   x1:54.27  
      26.21   29.25   29.88   28.93                                
  7 Lakhman, Safir I          21 Saint Louis-OZ       1:57.84   x1:56.73  
      26.72   28.74   29.81   31.46                                
  8 Ward, Patrick             19 Saint Louis-OZ       2:00.82   x2:00.52  
      28.26   30.37   31.01   30.88                                
  9 Standen, Edward              Valpo-IN             2:04.57    2:03.19  
      26.43   30.74   32.68   33.34                                
 10 Richardson, Erik          18 Evansville-IN             NT   x2:04.96  
      26.66   30.04   33.20   35.06                                
 11 Shang, James                 Valpo-IN             2:37.36   x2:35.08  
      30.83   36.90   42.08   45.27                                
 -- Songin, John A            20 Saint Louis-OZ       2:02.06   X1:59.77  
      27.02   30.11   30.71   31.93                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Majercik, Rachel             Valpo-IN               25.06      25.04  
  2 Crabtree, Becky              Valpo-IN               25.33      25.07  
  3 Benter, Kristyn           18 Evansville-IN             NT      25.15  
  4 Hagar, Jordan E           18 Saint Louis-OZ         25.31      25.21  
  5 Luecke, Anna              20 Evansville-IN             NT      25.36  
  6 Potocki, Ashley A         18 Saint Louis-OZ         25.76      25.66  
  7 Triggs, Emily C           19 Saint Louis-OZ         26.34     x25.96  
  8 Gerber, Megan C           18 Saint Louis-OZ         26.31     x26.43  
  9 Rickey, Laura                Valpo-IN               26.91     x26.55  
 10 Krueger, Katie M          20 Butler-IN                 NT      26.86  
 11 Ward, Colleen             21 Evansville-IN             NT     x26.91  
 12 Taylor, Anna                 Butler-IN                 NT      28.44  
 13 Owens, Bri                   Butler-IN                 NT     x31.10  
 -- Stuifbergen, Emily        21 Saint Louis-OZ         26.65     X26.50  
 -- Penninga, Emily              Valpo-IN                  NT     X29.10  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Zach               20 Evansville-IN             NT      21.27  
  2 Byars, Brad S             21 Saint Louis-OZ         21.62      21.45  
  3 Sheridan, Stephen T       17 Saint Louis-OZ         22.22      22.14  
  4 Sivak, David                 Valpo-IN               22.15      22.55  
  5 Walsh, Adam               19 Saint Louis-OZ         23.50     x22.92  
  6 Meals, Dan                   Valpo-IN               23.43      23.28  
  7 Schuchhardt, Matt            Valpo-IN                  NT     x23.61  
  8 Tipton, Brad              19 Evansville-IN             NT      23.69  
  9 Murphy, Austin            19 Evansville-IN             NT     x23.70  
 10 Tully, Philip J           18 Saint Louis-OZ            NT     x25.07  
 11 Wenz, Nick                18 Evansville-IN             NT     x26.67  
 12 Gonzorigt, Toshko            Valpo-IN               30.61     x29.85  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robertson, Laura E        19 Saint Louis-OZ       2:17.51    2:14.88  
      29.81   34.39   39.17   31.51                                
  2 Smith, Jillian H          20 Saint Louis-OZ       2:20.48    2:16.46  
      29.25   35.37   40.63   31.21                                
  3 Threlkeld, Diane          19 Evansville-IN             NT    2:16.73  
      29.22   34.41   40.74   32.36                                
  4 Arnold, Grace                Valpo-IN             2:18.13    2:18.92  
      30.87   36.35   39.99   31.71                                
  5 Gates, Sarah Lynne L      20 Butler-IN                 NT    2:21.03  
      30.53   35.13   42.46   32.91                                
  6 Sekely, Ady               21 Evansville-IN             NT    2:22.82  
      29.57   37.11   42.63   33.51                                
  7 Weston, Leigh                Butler-IN                 NT    2:23.89  
      32.36   39.26   39.19   33.08                                
  8 Oles, Maria C             19 Saint Louis-OZ       2:27.49   x2:25.59  
      31.40   36.41   43.82   33.96                                
  9 Ising, Katie A            19 Saint Louis-OZ       2:25.40   x2:27.82  
      30.02   36.94   46.73   34.13                                
 10 Berg, Karen                  Valpo-IN                  NT    2:28.21  
      29.52   36.06   47.90   34.73                                
 11 Cissell, Katie               Valpo-IN                  NT   x2:30.56  
      31.60   38.00   47.58   33.38                                
 12 Wormley, Kendall A        19 Butler-IN                 NT   x2:37.04  
      33.88   38.65   48.87   35.64                                
 13 Rader, Katie                 Valpo-IN                  NT   x2:40.72  
      33.31   41.13   48.51   37.77                                
 -- Walsh, Tarah M            18 Saint Louis-OZ            NT   X2:21.88  
      29.14   37.07   43.55   32.12                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nash, James               20 Evansville-IN             NT    2:00.65  
      25.54   28.76   36.56   29.79                                
  2 Dahle, Michael D          18 Saint Louis-OZ       2:01.65    2:02.70  
      26.58   29.81   38.54   27.77                                
  3 Cruz, Sal A               19 Saint Louis-OZ       2:07.77    2:04.31  
      27.60   33.41   34.93   28.37                                
  4 Verage, Kyle                 Valpo-IN                  NT    2:07.23  
      26.95   32.44   37.87   29.97                                
  5 Lubbehusen, Phil          23 Evansville-IN             NT    2:07.32  
      26.04   32.91   37.98   30.39                                
  6 Frampus, Joey W           18 Saint Louis-OZ       2:08.16   x2:08.06  
      27.01   34.56   37.04   29.45                                
  7 Lennan, Skyler               Valpo-IN             2:08.93    2:08.29  
      28.83   32.74   37.29   29.43                                
  8 Fernandez, Wil            18 Evansville-IN             NT   x2:08.54  
      27.09   30.98   41.05   29.42                                
  9 Bifulco, Derek            20 Evansville-IN             NT   x2:08.95  
      27.33   34.09   37.01   30.52                                
 10 Adams, Tim                21 Saint Louis-OZ            NT   x2:14.30  
      28.56   35.25   36.82   33.67                                
 11 Geibel, Andrew               Valpo-IN             2:21.37   x2:19.95  
      30.71   36.86   38.86   33.52                                
 -- Murphy, Spencer R         18 Saint Louis-OZ            NT   X2:08.26  
      27.69   30.91   40.24   29.42                                
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Anna M            19 Saint Louis-OZ            NT     211.00  
  2 Walter, Emily R           20 Saint Louis-OZ            NT     208.15  
  3 Childers, Jennifer        18 Evansville-IN             NT     196.95  
  4 Claycomb, Melissa         21 Evansville-IN             NT     174.76  
 -- Milewski, Krysta C        20 Saint Louis-OZ            NT    X163.25  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Josh            20 Evansville-IN             NT     243.35  
  2 Keller, Geoff             21 Evansville-IN             NT     243.30  
  3 Balczo, Andy              18 Evansville-IN             NT    x226.40  
  4 Malone, Kurtis               Valpo-IN              222.60     211.80  
  5 Thompson, Jared           20 Evansville-IN             NT    x202.95  
  6 Umphres, David R          20 Saint Louis-OZ            NT     135.80  
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Elena L          21 Saint Louis-OZ            NT    2:07.70  
      28.80   32.43   33.27   33.20                                
  2 Bennet, Sarah N           18 Saint Louis-OZ       2:10.78    2:10.56  
      29.27   32.70   33.56   35.03                                
  3 Polachek, Erica L         19 Saint Louis-OZ       2:13.75   x2:12.91  
      30.02   34.02   34.51   34.36                                
  4 Uhrin, Nicole             21 Evansville-IN             NT    2:15.01  
      30.81   33.87   34.94   35.39                                
  5 Smith, Jillian H          20 Saint Louis-OZ       2:15.43   x2:17.69  
      30.97   34.91   35.32   36.49                                
  6 Sekely, Ady               21 Evansville-IN             NT    2:18.52  
      30.61   34.45   36.74   36.72                                
  7 Andracki, Amy                Valpo-IN                  NT    2:19.70  
      31.78   35.70   36.15   36.07                                
  8 Thompson, Elizabeth          Valpo-IN             2:15.17    2:20.96  
      30.03   35.16   37.05   38.72                                
  9 Heck, Ashli               21 Evansville-IN             NT   x2:28.70  
      31.81   36.86   39.83   40.20                                
 10 Rickey, Laura                Valpo-IN             2:26.74   x2:31.77  
      30.94   37.03   40.48   43.32                                
 11 Schwarz, Jessica F        18 Saint Louis-OZ            NT   x2:36.84  
      33.06   37.83   41.11   44.84                                
 12 Rader, Katie                 Valpo-IN             2:35.57   x2:37.69  
      34.27   40.18   41.08   42.16                                
 13 Taylor, Anna                 Butler-IN                 NT    2:46.51  
      35.10   41.81   44.73   44.87                                
 14 Owens, Bri                   Butler-IN                 NT    2:50.02  
      35.79   41.69   45.63   46.91                                
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parker, Kevin J           20 Saint Louis-OZ            NT    1:59.89  
      26.08   30.28   31.73   31.80                                
  2 Hillmer, Ansel               Valpo-IN             2:10.21    2:02.91  
      26.53   29.82   32.00   34.56                                
  3 Dewlen, Scott R           19 Saint Louis-OZ       2:04.48    2:04.70  
      27.88   31.68   32.50   32.64                                
  4 Thorarensen, Stefan       20 Saint Louis-OZ       2:11.94   x2:05.07  
      27.41   31.79   33.15   32.72                                
  5 Vernon, Max C             20 Saint Louis-OZ       2:13.90   x2:05.57  
      27.53   31.84   32.83   33.37                                
  6 Yoder, Jeff               22 Evansville-IN             NT    2:08.05  
      27.92   32.32   33.47   34.34                                
  7 Gray, Brian               20 Evansville-IN             NT    2:11.93  
      28.77   33.56   34.45   35.15                                
  8 Murphy, Austin            19 Evansville-IN             NT   x2:16.90  
      28.66   33.16   36.95   38.13                                
  9 Lennan, Skyler               Valpo-IN                  NT    2:24.49  
      30.71   35.92   39.50   38.36                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benter, Kristyn           18 Evansville-IN             NT      54.34  
      26.32   28.02                                                
  2 Hagar, Jordan E           18 Saint Louis-OZ         54.77      54.58  
      26.39   28.19                                                
  3 Majercik, Rachel             Valpo-IN               54.51      54.76  
      26.18   28.58                                                
  4 Luecke, Anna              20 Evansville-IN             NT      55.83  
      26.71   29.12                                                
  5 Triggs, Emily C           19 Saint Louis-OZ         57.11     x56.20  
      26.99   29.21                                                
  5 Carlyle, Erin F           20 Saint Louis-OZ            NT      56.20  
      26.75   29.45                                                
  7 Brelage, Taryn            22 Evansville-IN             NT     x57.42  
      27.19   30.23                                                
  8 Shew, Kristy                 Valpo-IN               58.39      57.47  
      27.40   30.07                                                
  9 Ward, Colleen             21 Evansville-IN             NT     x58.12  
      27.95   30.17                                                
 10 Real, Annelies               Valpo-IN                  NT     x59.17  
      28.22   30.95                                                
 11 Krueger, Katie M          20 Butler-IN                 NT      59.48  
      28.86   30.62                                                
 12 Wilson, Momo M            19 Butler-IN                 NT    1:00.23  
      30.04   30.19                                                
 13 Gerber, Megan C           18 Saint Louis-OZ       1:02.33   x1:00.53  
      29.83   30.70                                                
 14 Black, Carolynn              Valpo-IN                  NT   x1:01.71  
      29.65   32.06                                                
 -- Stuifbergen, Emily        21 Saint Louis-OZ            NT     X59.25  
      28.65   30.60                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Zach               20 Evansville-IN             NT      46.90  
      22.58   24.32                                                
  2 Byars, Brad S             21 Saint Louis-OZ         47.17      47.30  
      23.08   24.22                                                
  3 Spradley, Will            18 Evansville-IN             NT      50.10  
      24.26   25.84                                                
  4 Walsh, Adam               19 Saint Louis-OZ         52.36      50.15  
      24.31   25.84                                                
  5 Lubbehusen, Phil          23 Evansville-IN             NT     x50.39  
      24.04   26.35                                                
  6 Sayre, B.J. J             18 Saint Louis-OZ            NT     x50.47  
      24.10   26.37                                                
  7 Kanet, Zach               18 Evansville-IN             NT     x50.96  
      24.08   26.88                                                
  8 Sivak, David                 Valpo-IN               50.10      51.35  
      24.06   27.29                                                
  9 Lewis, Jesse R            20 Saint Louis-OZ            NT     x51.42  
      24.74   26.68                                                
 10 Meals, Dan                   Valpo-IN               51.81      51.76  
      24.30   27.46                                                
 11 Schuchhardt, Matt            Valpo-IN                  NT     x54.59  
      25.83   28.76                                                
 12 Shang, James                 Valpo-IN             1:07.61   x1:05.71  
      30.66   35.05                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sluka, Kaitlyn            18 Evansville-IN             NT    2:07.87  
      30.28   31.94   33.01   32.64                                
  2 Tamkun, Lindsey A         19 Saint Louis-OZ       2:14.96    2:09.20  
      30.43   32.53   33.32   32.92                                
  3 Threlkeld, Diane          19 Evansville-IN             NT    2:14.18  
      31.26   33.78   34.62   34.52                                
  4 Porter, Sarah A           20 Saint Louis-OZ            NT    2:15.94  
      31.64   34.02   35.06   35.22                                
  5 Dandremond, Shaunna          Valpo-IN                  NT    2:17.09  
      30.78   33.69   36.36   36.26                                
  6 Gates, Sarah Lynne L      20 Butler-IN                 NT    2:18.67  
      32.33   34.69   35.76   35.89                                
  7 Oles, Maria C             19 Saint Louis-OZ       2:18.76   x2:20.45  
      33.82   35.34   35.73   35.56                                
  8 Berg, Karen                  Valpo-IN             2:23.21    2:22.62  
      32.77   36.77   36.91   36.17                                
  9 Ising, Katie A            19 Saint Louis-OZ       2:18.44   x2:22.91  
      32.73   35.84   36.80   37.54                                
 10 Nam, Jennifer                Valpo-IN                  NT   x2:23.00  
      33.42   35.90   37.14   36.54                                
 11 Bugenshe, Elise              Valpo-IN             2:24.31   x2:23.97  
      34.16   36.70   37.21   35.90                                
 12 Flater, Kaylea            18 Evansville-IN             NT   x2:24.40  
      33.49   36.34   37.67   36.90                                
 13 Smith, Amy                19 Evansville-IN             NT   x2:29.80  
      34.51   37.67   38.95   38.67                                
 14 Wormley, Kendall A        19 Butler-IN                 NT    2:33.94  
      36.16   39.04   39.81   38.93                                
 -- Robertson, Laura E        19 Saint Louis-OZ            NT   X2:17.46  
      33.08   34.31   35.18   34.89                                
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dahle, Michael D          18 Saint Louis-OZ       1:56.34    1:56.62  
      27.83   29.59   30.25   28.95                                
  2 Nash, James               20 Evansville-IN             NT    1:56.79  
      27.23   28.82   30.24   30.50                                
  3 Parker, Kevin J           20 Saint Louis-OZ       1:57.51    2:00.22  
      28.18   29.74   31.02   31.28                                
  4 Fernandez, Wil            18 Evansville-IN             NT    2:03.94  
      29.64   31.63   31.50   31.17                                
  5 Cowl, Michael             19 Evansville-IN             NT   x2:04.12  
      30.22   30.89   31.83   31.18                                
  6 Verage, Kyle                 Valpo-IN                  NT    2:07.21  
      27.71   31.30   33.54   34.66                                
  7 Murphy, Spencer R         18 Saint Louis-OZ       2:09.17   x2:07.68  
      29.37   32.19   33.15   32.97                                
  8 Standen, Edward              Valpo-IN                  NT    2:19.08  
      31.80   34.29   36.67   36.32                                
  9 Ward, Patrick             19 Saint Louis-OZ            NT   x2:23.74  
      33.96   36.06   37.23   36.49                                
 -- Lakhman, Safir I          21 Saint Louis-OZ            NT   X2:11.15  
      30.78   33.37   33.77   33.23                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennet, Sarah N           18 Saint Louis-OZ       5:11.78    5:13.50  
      28.32   31.10   31.69   31.77   31.64   31.67   31.79   32.14
      31.92   31.46                                                
  2 Schmidgall, Christina     18 Evansville-IN             NT    5:16.52  
      28.74   31.18   32.03   32.21   32.00   32.08   32.31   32.31
      32.04   31.62                                                
  3 Arnold, Grace                Valpo-IN             5:22.73    5:21.57  
      28.93   31.82   32.22   32.60   32.81   32.63   32.84   32.80
      32.92   32.00                                                
  4 Robertson, Katie A        18 Saint Louis-OZ            NT    5:24.17  
      29.54   32.87   33.35   33.06   32.50   32.27   32.90   32.83
      33.11   31.74                                                
  5 Krause, Jaclyn               Valpo-IN                  NT    5:27.74  
      29.04   32.27   32.90   32.96   33.03   33.21   33.59   33.59
      33.91   33.24                                                
  6 Walsh, Tarah M            18 Saint Louis-OZ            NT   x5:32.51  
      30.34   32.85   33.85   34.30   33.56   33.84   33.29   33.31
      34.06   33.11                                                
  7 Conaty, Kerry L           18 Saint Louis-OZ       5:38.40   x5:33.74  
      30.04   32.37   33.25   33.55   34.25   34.25   34.34   34.05
      34.33   33.31                                                
  8 Shafer, Elizabeth A       21 Butler-IN                 NT    5:33.81  
      29.97   32.34   33.56   33.89   33.88   34.04   34.17   34.06
      34.19   33.71                                                
  9 Murphy, Lisa              18 Evansville-IN             NT    5:37.33  
      29.27   32.44   33.24   33.90   34.66   34.63   34.79   34.86
      35.36   34.18                                                
 10 Lodewyk, Nicky            19 Evansville-IN             NT   x5:41.94  
      30.88   34.12   34.33   34.71   34.65   34.82   34.98   34.83
      34.57   34.05                                                
 11 Moles, Stephanie L        20 Butler-IN                 NT    5:51.48  
      31.69   35.75   36.64   36.08   35.56   35.85   35.57   35.33
      34.97   34.04                                                
 12 Elmore, Julie                Butler-IN                 NT   x5:52.59  
      32.53   35.79   36.22   36.39   36.25   35.88   35.47   35.22
      35.28   33.56                                                
 -- Pearson, Julia               Saint Louis-OZ            NT   X5:25.46  
      29.37   32.06   32.59   32.82   33.05   33.29   33.28   33.50
      33.42   32.08                                                
 -- Smith, Jillian H          20 Saint Louis-OZ            NT   X5:27.76  
      31.09   32.72   32.77   32.60   32.72   33.46   33.24   33.43
      33.05   32.68                                                
 -- Black, Carolynn              Valpo-IN                  NT   X5:52.43  
      31.39   33.53   34.52   35.17   36.12   36.96   36.72   37.50
      36.72   33.80                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breithaupt, Justin F      20 Saint Louis-OZ       4:56.30    4:53.35  
      25.05   27.74   28.84   29.86   30.09   30.78   30.61   30.86
      30.47   29.05                                                
  2 Sheridan, Stephen T       17 Saint Louis-OZ            NT    4:53.82  
      26.34   28.85   29.66   30.26   30.43   30.47   29.97   30.38
      29.60   27.86                                                
  3 Jajtner, Adam                Valpo-IN             5:02.43    4:59.38  
      26.10   29.07   29.71   30.13   30.42   30.85   31.09   31.39
      30.92   29.70                                                
  4 Edwards, Blake               Valpo-IN                  NT    5:04.51  
      26.23   29.95   30.32   30.89   31.04   31.90   30.78   31.50
      31.46   30.44                                                
  5 Vernon, Max C             20 Saint Louis-OZ       5:12.35   x5:08.99  
      27.76   30.74   31.29   31.53   31.57   31.46   31.49   31.57
      31.24   30.34                                                
  6 Nash, Chris               18 Evansville-IN             NT    5:09.47  
      27.12   30.42   31.28   31.34   30.71   31.18   31.50   32.17
      32.03   31.72                                                
  7 Seanez, Fili              19 Evansville-IN             NT    5:12.33  
      27.46   30.47   31.36   31.63   31.92   32.25   32.45   32.69
      31.64   30.46                                                
  8 Songin, John A            20 Saint Louis-OZ            NT   x5:24.15  
      28.64   31.72   32.43   32.91   32.49   33.04   33.35   33.50
      33.44   32.63                                                
 -- Trafton, Adam             20 Saint Louis-OZ            NT   X5:04.63  
      26.23   29.91   31.30   31.73   31.79   31.52   31.40   31.38
      31.02   28.35                                                
 -- Sayre, B.J. J             18 Saint Louis-OZ            NT   X5:15.47  
      27.87   30.67   31.30   32.04   32.11   32.17   32.55   32.28
      32.53   31.95                                                
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larson, Anna M            19 Saint Louis-OZ            NT     240.30  
  2 Walter, Emily R           20 Saint Louis-OZ            NT     209.95  
  3 Claycomb, Melissa         21 Evansville-IN             NT     194.90  
  4 Childers, Jennifer        18 Evansville-IN             NT     180.30  
 -- Milewski, Krysta C        20 Saint Louis-OZ            NT    X168.40  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fletcher, Josh            20 Evansville-IN             NT     238.60  
  2 Balczo, Andy              18 Evansville-IN             NT     227.50  
  3 Keller, Geoff             21 Evansville-IN             NT    x219.55  
  4 Thompson, Jared           20 Evansville-IN             NT    x201.45  
  5 Malone, Kurtis               Valpo-IN              189.60     178.10  
  6 Umphres, David R          20 Saint Louis-OZ            NT     125.60  
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Elena L          21 Saint Louis-OZ       2:29.54    2:28.07  
      33.15   36.94   38.39   39.59                                
  2 Andracki, Amy                Valpo-IN             2:34.62    2:29.58  
      33.46   38.22   39.22   38.68                                
  3 Weston, Leigh                Butler-IN                 NT    2:33.52  
      35.33   39.01   39.62   39.56                                
  4 Schmidgall, Christina     18 Evansville-IN             NT    2:33.78  
      34.77   39.16   39.42   40.43                                
  5 Robertson, Laura E        19 Saint Louis-OZ            NT    2:36.59  
      36.61   39.83   39.72   40.43                                
  6 Brelage, Taryn            22 Evansville-IN             NT    2:36.88  
      35.75   39.95   41.15   40.03                                
  7 Wilson, Momo M            19 Butler-IN                 NT    2:38.38  
      37.71   40.40   40.93   39.34                                
  8 Lovera, Casey B           18 Saint Louis-OZ       2:40.16   x2:40.75  
      36.49   41.27   41.37   41.62                                
  9 O'Connor, Kate E          18 Saint Louis-OZ            NT   x2:42.81  
      36.44   42.18   42.48   41.71                                
 10 Young, Amy                   Valpo-IN             2:44.74    2:43.24  
      36.94   41.76   42.12   42.42                                
 11 Nam, Jennifer                Valpo-IN             2:44.88   x2:43.74  
      36.49   41.54   42.68   43.03                                
 12 Thompson, Elizabeth          Valpo-IN                  NT   x2:51.94  
      38.19   43.51   44.83   45.41                                
 13 Kauffman, Stephanie       18 Evansville-IN             NT   x2:53.10  
      37.94   43.59   45.45   46.12                                
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Sal A               19 Saint Louis-OZ       2:21.84    2:17.30  
      30.71   34.98   35.39   36.22                                
  2 Frampus, Joey W           18 Saint Louis-OZ       2:15.97    2:20.71  
      30.37   35.19   36.05   39.10                                
  3 Tully, Philip J           18 Saint Louis-OZ       2:18.88   x2:21.27  
      31.26   36.03   37.52   36.46                                
  4 Lennan, Skyler               Valpo-IN             2:23.87    2:22.16  
      32.03   36.49   37.00   36.64                                
  5 Bifulco, Derek            20 Evansville-IN             NT    2:22.17  
      32.02   35.98   37.33   36.84                                
  6 Wood, Dustin              19 Evansville-IN             NT    2:25.77  
      31.51   36.34   38.50   39.42                                
  7 Thorarensen, Stefan       20 Saint Louis-OZ            NT   x2:27.82  
      32.25   37.19   39.27   39.11                                
  8 Tipton, Brad              19 Evansville-IN             NT   x2:27.94  
      33.21   39.03   38.93   36.77                                
  9 Geibel, Andrew               Valpo-IN             2:33.30    2:32.78  
      34.06   38.70   40.00   40.02                                
 10 Gonzorigt, Toshko            Valpo-IN             2:50.09   x2:52.18  
      37.37   43.38   45.87   45.56                                
 -- Adams, Tim                21 Saint Louis-OZ            NT   X2:21.57  
      30.87   36.00   37.00   37.70                                
 
Event 25  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saint Louis University-OZ  'A'                    3:46.40    3:42.43  
     1) Pearson, Julia G 18             2) Carlyle, Erin F 20             
     3) Porter, Sarah A 20              4) Triggs, Emily C 19             
       27.38    56.19    26.12    55.30    26.14    55.43    26.00    55.51
  2 University of Evansville-IN  'A'                       NT    3:47.26  
     1) Luecke, Anna 20                 2) Murphy, Lisa 18                
     3) Threlkeld, Diane 19             4) Sluka, Kaitlyn 18              
       27.22    56.91    26.80    57.56    26.89    57.22    26.41    55.57
  3 Valparaiso University Swimming-IN  'A'            3:42.77    3:47.32  
     1) Crabtree, Becky                 2) Real, Annelies                 
     3) Shew, Kristy                    4) Dandremond, Shaunna            
       26.72    56.16    27.27    58.24    26.73    56.58    26.74    56.34
  4 Saint Louis University-OZ  'B'                         NT    3:50.76  
     1) Robertson, Katie A 18           2) Potocki, Ashley A 18           
     3) Schwarz, Jessica F 18           4) Walsh, Tarah M 18              
       27.86    57.69    26.74    57.46    27.75    58.04    27.58    57.57
  5 Butler University-IN  'A'                              NT    3:53.62  
     1) Gates, Sarah Lynne L 20         2) Moles, Stephanie L 20          
     3) Krueger, Katie M 20             4) Shafer, Elizabeth A 21         
       27.62    57.70    28.21    59.59    28.23    59.13    27.51    57.20
  6 University of Evansville-IN  'B'                       NT    3:53.80  
     1) Uhrin, Nicole 21                2) Heck, Ashli 21                 
     3) Ward, Colleen 21                4) Shackelford, Annie 18          
       27.69    57.71    28.28    59.96    27.63    58.67    27.54    57.46
  7 Valparaiso University Swimming-IN  'B'                 NT    4:02.06  
     1) Berg, Karen                     2) Black, Carolynn                
     3) Cissell, Katie                  4) Ferschl, Stephanie             
       28.87  1:00.68    30.08  1:03.47    28.28    59.98    27.99    57.93
 -- Saint Louis University-OZ  'C'                         NT   X3:59.52  
     1) Tamkun, Lindsey A 19            2) Gerber, Megan C 18             
     3) Conaty, Kerry L 18              4) Stuifbergen, Emily 21          
       27.77    58.14    30.17  1:01.65    28.82  1:00.28    27.96    59.45
 
Event 26  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 University of Evansville-IN  'A'                       NT    3:14.53  
     1) Nash, James 20                  2) Lubbehusen, Phil 23            
     3) Nash, Chris 18                  4) Brown, Zach 20                 
       22.53    48.50    22.87    49.39    23.24    50.11    22.07    46.53
  2 Valparaiso University Swimming-IN  'A'            3:23.54    3:24.10  
     1) Edwards, Blake                  2) Hillmer, Ansel                 
     3) Jajtner, Adam                   4) Sivak, David                   
       24.49    51.13    24.56    52.38    24.35    50.39    23.06    50.20
  3 University of Evansville-IN  'B'                       NT    3:29.65  
     1) Ebersole, Ryan 19               2) Gray, Brian 20                 
     3) Murphy, Austin 19               4) Kanet, Zach 18                 
       25.05    53.14    25.02    53.25    24.60    52.58    23.54    50.68
  4 Saint Louis University-OZ  'B'                         NT    3:31.86  
     1) Songin, John A 20               2) Lewis, Jesse R 20              
     3) Dewlen, Scott R 19              4) Vernon, Max C 20               
       25.75    54.40    24.44    51.54    25.02    53.64    24.35    52.28
  5 Valparaiso University Swimming-IN  'B'                 NT    4:00.69  
     1) Schuchhardt, Matt               2) Standen, Edward                
     3) Gonzorigt, Toshko               4) Shang, James                   
       25.41    54.50    24.95    52.64    31.22  1:09.19    29.73  1:04.36
 -- Saint Louis University-OZ  'C'                         NT   X3:53.27  
     1) Murphy, Spencer R 18            2) Lakhman, Safir I 21            
     3) Umphres, David R 20             4) Ward, Patrick 19               
       25.73    54.54    25.68    53.53    29.51  1:08.26    27.03    56.94
 -- Saint Louis University-OZ  'A'                    3:18.85        XDQ  
     1) Sayre, B.J. J 18                2) Byars, Brad S 21               
     3) Trafton, Adam 20                4) Walsh, Adam 19                 
       23.61    49.89    21.13    45.59    22.98    48.40    22.76    48.98

W Golf Crusader/Jaguar Challenge Valparaiso, Ind. (The Course at Aberdeen)
Apr 13 2nd/6 (657); 5th/6 (692)
M Golf Bluegrass Invitational Lexington, Ky. (University Club Big Blue Course)
Apr 13 t-6th/13 (895)
Softball Cleveland State 6 8 inn.
Apr 13 Valpo 7
W Tennis Valpo 1 Rochester, Mich.
Apr 13 Oakland 6
M Tennis Valpo 1 Notre Dame, Ind.
Apr 13 #12 Notre Dame 6
W Tennis Valpo 0 Chicago, Ill.
Apr 14 Chicago State 7
M Tennis Valpo 7 Homewood, Ill.
Apr 15 Chicago State 0
Baseball Valpo CCD
Apr 15 Toledo
M Track Cougar Invitational River Forest, Ill.
Apr 17 No Team Score
W Track Cougar Invitational River Forest, Ill.
Apr 17 No Team Score
Baseball Valpo 4 Milwaukee, Wis.
Apr 17 Milwaukee 0
M Tennis Youngstown State 1 Valpo Tennis Complex
Apr 18 Valpo 6
Baseball Valpo 0 Milwaukee, Wis.
Apr 18 Milwaukee 3
Softball Oakland 3 VU Softball Field
Apr 18 Valpo 11
W Tennis Youngstown State 7 Valpo Tennis Complex
Apr 18 Valpo 0
M Golf Wolfpack Spring Open Raleigh, N.C. (Lonnie Poole Golf Course)
Apr 19 CCD
M Track DePaul Invitational Chicago, Ill.
Apr 19 2nd/3 (191)
W Track DePaul Invitational Chicago, Ill.
Apr 19 3rd/5 (82)
W Tennis Cleveland State 7 Valpo Tennis Complex
Apr 19 Valpo 0
Softball Oakland 1 VU Softball Field
Apr 19 Valpo 2
Baseball Valpo 0 Milwaukee, Wis.
Apr 19 Milwaukee 5
Softball Oakland 4 8 inn.
Apr 19 Valpo 2
M Tennis Cleveland State 5 Valpo Tennis Complex
Apr 19 Valpo 2
M Golf Wolfpack Spring Open Raleigh, N.C. (Lonnie Poole Golf Course)
Apr 20 12th/15 (314)
Baseball Kalamazoo 3 Emory G. Bauer Field
Apr 21 Valpo 10
Baseball Ohio Northern 2 Emory G. Bauer Field
Apr 22 Valpo 1
Softball Valpo 3 Macomb, Ill.
Apr 22 Western Illinois 1
Softball Valpo 5 Macomb, Ill.
Apr 22 Western Illinois 4
Softball Valpo Notre Dame, Ind.
Apr 24, 5:00 p.m. #21/21 Notre Dame
W Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 25
M Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 25
W Track Miami (Ohio) Invitational Oxford, Ohio
Apr 25
M Track Miami (Ohio) Invitational Oxford, Ohio
Apr 25
M Tennis Valpo Ann Arbor, Mich.
Apr 25, 2:00 p.m. UIC
Baseball UIC Emory G. Bauer Field
Apr 25, 3:00 p.m. Valpo
M Tennis Valpo Ann Arbor, Mich.
Apr 26, 3:00 p.m. Horizon League Tournament
M Track Miami (Ohio) Invitational Oxford, Ohio
Apr 26
W Track Miami (Ohio) Invitational Oxford, Ohio
Apr 26
M Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 26
W Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 26
Baseball UIC Emory G. Bauer Field
Apr 26, 12:00 p.m. Valpo
Softball Valpo Dayton, Ohio
Apr 26, 12:00 p.m. Wright State
Softball Valpo Dayton, Ohio
Apr 26, 2:00 p.m. Wright State
M Tennis Valpo Ann Arbor, Mich.
Apr 27, 2:00 p.m. Horizon League Tournament
W Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 27
M Golf Horizon League Championship Howey in the Hills, Fla. (Mission Inn Resort & Club)
Apr 27
Softball Valpo Dayton, Ohio
Apr 27, 12:00 p.m. Wright State
Baseball UIC Emory G. Bauer Field
Apr 27, 12:00 p.m. Valpo
Baseball Western Michigan Emory G. Bauer Field
Apr 29, 3:00 p.m. Valpo
Softball IUPUI VU Softball Field
Apr 29, 3:00 p.m. Valpo
Softball IUPUI VU Softball Field
Apr 29, 5:00 p.m. Valpo
Baseball Chicago State Emory G. Bauer Field
Apr 30, 3:00 p.m. Valpo
Softball Valpo Bloomington, Ind.
Apr 30, 3:00 p.m. Indiana (resumption of suspended game)
Softball Valpo Bloomington, Ind.
Apr 30, 4:00 p.m. Indiana
W Track Horizon League Outdoor Championships Youngstown, Ohio
May 2
M Track Horizon League Outdoor Championships Youngstown, Ohio
May 2
Baseball Oakland Emory G. Bauer Field
May 2, 3:00 p.m. Valpo
M Track Horizon League Outdoor Championships Youngstown, Ohio
May 3
W Track Horizon League Outdoor Championships Youngstown, Ohio
May 3
Baseball Oakland Emory G. Bauer Field
May 3, 12:00 p.m. Valpo
Softball Valpo Green Bay, Wis.
May 3, 1:00 p.m. Green Bay
Softball Valpo Green Bay, Wis.
May 3, 3:00 p.m. Green Bay